Einde vast contract in zicht
29-8-2011. Volgens Randstad-bestuurder Marjolein ten Hoonte is het in 2030 gedaan met het vaste contract. Dat zegt zij in een interview met Nu.nl. Omdat de arbeidsmarkt steeds flexibeler wordt, verdwijnt volgens haar het vaste contract en de cao.
Competenties
Ten Hoonte gelooft dat competenties van mensen over twintig jaar belangrijker zullen zijn en dat er minder nadruk komt te liggen op het beroep dat iemand uitoefent. Een baan voor het leven is verleden tijd. De competenties die volgens Hoonte zullen tellen zijn onder meer flexibiliteit, onafhankelijkheid, klantgerichtheid, commercialiteit, talen en ervaring.
Beroepsbevolking voorbereiden
De directeur Arbeidsmarkt van Randstad vindt ook dat de beroepsbevolking moet worden voorbereid op deze ontwikkeling. En dat mensen flexibeler opgeleid moeten worden, minder gericht op theorie en branche. Algemene comptenties zijn daarbij belangrijker dan speciale beroepsopleidingen. Ze voorziet een toekomst van een combinatie van stages en online opleiden waardoor mensen een goede aansluiting hebben op het bedrijfsleven.
Bron: Nu.nl

